AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün de Ortak Olduğu Dört Kurum Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı İlimizde 4 kurum arasında imzalanan protokol ile tarım ve hayvancılık sektöründeki üreticilere maaşlı, sigortalı ve sertifikalı eğitim verilecektir.
Müdürlüğümüzün de Ortak Olduğu Dört Kurum Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Ziraat Odası Başkanlığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İş-kur İl Müdürlüğü arasında kalitenin artırılması, verimliliğin artırılması ve üreticilerin kazanması amaçlı eğitim protokolü imzalandı. Protokol kapsamında tarım ve hayvancılık sektöründe hizmet veren üreticilere açılan kurslarla eğitimler verilecek. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile Ziraat Odası Başkanlığı Veteriner ekipleri tarafından verilecek eğitimlerde eğitim alan üreticilere İŞKUR tarafından günlük 30 TL para ödenecek. Ayrıca eğitim alan üreticiler sigortalanacak ve sonunda Tarım ve Orman Bakanlığında hibe ve destek almasını sağlayacak olan sertifikalar verilecek. Eğitimler, arı yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, sürü yönetimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, süt üretimi, süt hijyeni, süt sığırı yetiştiriciliği, küçük ve büyük baş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı hayvan yetiştiriciliği gibi alanlarda eğitimler verilecek. 2014 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında bugüne kadar Aksaray'da 5 bin üreticiye eğitim verilirken, bu eğitimlerin 2 katına çıkarılması hedefleniyor.

31-01-2020

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.