AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

Türkiye ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, kısa adı ile “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” 25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlandı. Proje kapsamında ülkemiz genelinde düzenlenen kısa öykü, resim ve slogan yarışmasında İlimizden dereceye giren öğrenciler törenle ödüllendirildi. Valilik Konferans Salonunda düzenlenen törene, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ömer KARTAL, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Muhittin ÖZTÜRK ve Hayrullah ALABOYUN, okul müdürleri, veliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.  
ÖĞRENCİLER AB’Yİ ÖĞRENİYOR PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ

İki yıl süren projenin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin ve eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında tüm Türkiye çapında 7. sınıf öğrencileri için resim, 8. sınıf öğrencileri için slogan ve 9. sınıf öğrencileri için kısa öykü yarışmaları düzenlendi. 

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ömer KARTAL ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımızdan aldılar.

 

Yarışma sonuçlarına göre:

 Kısa Öykü Yarışmasında Hazım Kulak Anadolu Lisesi birinci, Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ikinci, Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi üçüncü;

Slogan Yarışmasında Bağlıkaya Şehit Muammer Karacaer Ortaokulu birinci, Taptuk Emre Ortaokulu ikinci ve üçüncü;

Resim Yarışmasında Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi birinci ve ikinci, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu üçüncü olmuştur.

28-06-201628-06-201628-06-201628-06-201628-06-2016

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.