AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr Sayın Semih AKTEKİN Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr Semih AKTEKİN 30.04.2018 tarihinde Aksaray Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nü ziyaret ederek okul müdürlerimize “Öğretmen stratejileri Ana Temaları, Amaçlar ve Hedefler, Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterliliği konularında bilgilendirme toplantısı yaptı. Öğretmen performans değerlendirme konusunda önemli açıklamalarda bulunarak Okul müdürlerinin konu ile ilgili sorularını cevaplandırdı.  
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr Sayın Semih AKTEKİN Okul Müdürlerimize Bilgilendirme Toplantısı Yaptı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN,; aday öğretmenlik sürecinin nasıl gittiğini, süreçle ilgili aksaklıkların varsa tespit edilmesi, çözüm önerileri, aday öğretmenlerin görüşlerini, eleştirilerini, önerileri dinlemek için bu tür programları yaptıklarını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ilk seneki oryantasyonları için uygulamalı, teorik bir takım kurslarla, seminerlerle destekleyici aday öğretmen yetiştirme süreci sürdürdüklerini belirten Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN,  Bu uygulamayı üç senedir yapıyoruz. İlleri ziyaret edip, aday öğretmenlerimizi bakanlığımızın öğretmen stratejik belgesi, öğretmenlik mesleği yeterlikleri ve bundan sonra yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendiriyoruz dedi.

 İlimize gelerek bizleri onurlandıran ve Öğretmen Strateji Belgesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Semih AKTEKİN’e nazik ziyaretinden dolayı  Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

02-05-201802-05-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.