AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Okuma Farkındalığının Oluşturulması” Temalı Çocuk Oyunları Düzenlendi.

       Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından hazırlanan ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından hibelendirilen “Hayalden Kelimeler KOP Çocuk Kütüphanesi” projesinin faaliyetleri kapsamında “Okuma Farkındalığının Oluşturulması” Temalı çocuk tiyatro oyunları sahnelendi.
“Okuma Farkındalığının Oluşturulması” Temalı Çocuk Oyunları Düzenlendi.

19 – 28 Şubat tarihleri arasında 7 seans halinde Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezi’nde sahnelenen çocuk tiyatro oyununa 15 anaokulundan toplam 650 öğrenci katıldı.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL faaliyetle ilgili yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizde Okuma kültürünün aşılanması müdürlüğümüzün öncelikli hedeflerindendir. Bu hedef doğrultusunda çocuklarımızın erken yaştan itibaren okumanın bir yaşam tarzı olarak algılandığı ortamlarda bulunmaları ve bu sayede okumanın önemini anlayarak bu alışkanlığı kazanmaları istemekteyiz. Projemiz kapsamında sahnelenen çocuk oyunu içerdiği mesaj noktasında çocuklarımıza, okumanın ne olduğunu ve ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Bu mesajla birlikte hem okullarımızda yürütülen faaliyetler hem de sosyal çevrelerinde tecrübe ettikleri yaşantıların neticesinde Aksaray’ımızın yarını olan çocuklarımızın okuma ile iç içe gelişmelerini sağlayacak proje ve faaliyeteler devam edeceğiz.” dedi.

05-03-201905-03-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.