AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL başkanlığında “Ortaöğretime Geçiş ve Tercih Yerleştirme Toplantısı” yapıldı. Toplantıya Ortaöğretim Şube Müdürümüz Affan BAŞBUĞ, Temel Eğitim Şube Müdürümüz Murat GÖRMEZ, merkez, merkeze bağlı köy ve kasaba okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenler katıldı.  
Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Toplantısı

Toplantıya katılan okul müdürlerine, müdür  yardımcılarına ve rehber öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ve Şube Müdürümüz Affan BAŞBUĞ tarafından “Ortaöğretime Geçiş ve Tercih Yerleştirme” işlemleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda ilk defa bu sene uygulanacak olan Ortaöğretime Geçiş ve Tercih Yerleştirme işlemlerinin nereden yapılacağı, merkezi sınavla öğrenci alan okullar, başvurular, tercih ve yerleştirme işlemleri ile tercih ve yerleştirme takvimi, merkezi ve yerel yerleştirme esasları,  yerel yerleştirmede uygulanacak ölçüt ve düzey, ortaokul ve imam hatip ortaokulları müdürlüklerince  yapılacak işlemler, ortaöğretim müdürlüklerince yapılacak işlemler, kayıt ve nakil işlemleri, mesleki eğitim merkezleri, açık öğretim liseleri ile yatılılık tercih ve yerleştirme işlemleri toplantıya katılanlara tek tek açıklandı.

Sonrasında okul müdürlerinin soruları cevaplandırılarak toplantı sonlandırıldı.

29-06-201829-06-201829-06-201829-06-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.