AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Video Konferansı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Merkez ve diğer ilçelerimizde bulunan resmi ve özel ortaokul ve liselerde görev yapan müdür, müdür yardımcısı ve görevli rehber öğretmenlerle   video konferans yöntemi ile “Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme” konusunda toplantı yapıldı.
Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Video Konferansı.

Yapılan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL geçiş için başvuru işlemlerinin 02-13 Temmuz tarihleri arasında alınacağını, tercih işlemlerinin yapılacağını ve yaşanabilecek olumsuzlukların bu video konferas yöntemiyle giderilmesinin amaçlandığını ifade etti. Aksaray ilimizin sınavla öğrenci alımı konusunda Türkiye geneli yüzdelik diliminin biraz üzerinde alım yapılacağını ifade edenİl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ilimizin bu yönden avantajlı olduğunu ifade etti. Toplantıya iştirak eden yöneticilere teşekkür ederek, daha detaylı bilgilendirmenin yapılabilmesi için sözü ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeden sorumlu  Şube Müdürü Affan Başbuğ’a  bıraktı. Ayrıca geçiş sürecinde üstün gayret ve çabalarından dolayı ilimiz MEBBİS yöneticilerine ve Şube Müdürü Affan BAŞBUĞ’a teşekkür etti.

06-07-2018

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.