AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Toplantısı İlimiz Merkez Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’nde Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen Aksaray Belediyesi ve Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” ile ilgili sorumlu öğrenciler, okul yöneticileri ve öğretmenler ile bilgilendirme toplantısı Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’nin toplantı salonunda Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ hocamızın başkanlığında gerçekleştirildi.
"Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” Toplantısı İlimiz Merkez Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’nde Yapıldı

Toplantıya İlimiz Merkez okullarından Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi, Abdülhamit Han Fen Lisesi, Şehit Ali Er Anadolu Lisesi, Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Önder Güzel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hazım Kulak Anadolu Lisesi okullarımız katılmıştır.

Aksaray’da 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılında yapılacak çalışmaların planlamasına yönelik düzenlenen toplantıda Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ  okuma grubuna yeni katılan öğrencilerle toplantı yaptı, öğrencilerimizden bilgiler aldı ve görüşlerini paylaştı. Ardından okuma grubundan sorumlu okul idarecileri ve öğretmenleri ile toplantı yaparak görüşler paylaşıldı ve bu eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmalar ile ilgili ortak kararlar alındı.

Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ ’nün 2016 Yılında ismini Anadolu Mektebi olarak belirlediği bu faaliyette; “Hedefimiz gençlerin kendilerini erken tanımaları, özgüven kazanmaları, kendilerine en uygun yükseköğretim alanını belirlemeleri, kültürel yönden kendilerini yetiştirmeleri, çevresine ve kendilerine faydalı olmaları gibi gayelerin yanı sıra, çalışkan ve doğru sözlü olmak, bir ideale sahip olmak, aile bağlarını güçlendirmek, hayatta kimseye zarar vermemek gibi temel erdemleri öğrencilerimize kazandırmaktır” dedi. Programda İl  Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL okulların birlikte yapmış oldukları programların önemine değindi ve bu tür faaliyetleri desteklediklerini ifade etti. Okuma grubunun koordinatör öğretmeni  Ayşe KARAMAN da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.