AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sodesle Bir Hayal Bin Umut İsimli Projemiz

Kalkınma Bakanlığınca, beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasına yönelik olarak Sosyal Destek Programı (SODES) uygulamasına 2008 yılında başlanmıştır. İlk etapta Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve sonrasında Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki iller programa dâhil edilmiştir. 2011 yılında Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye illeri dâhil edilmiş ve son olarak 2013 yılında Aksaray, Niğde, Sivas ve Yozgat illeri de programa alınmıştır.  
Sodesle Bir Hayal Bin Umut İsimli Projemiz

SODES’in en önemli amacı bölgenin beşeri sermayesini güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmaktır. Valiliklerin koordinasyonunda yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan SODES projeleri, istihdam edilebilirliği artırmayı, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç, kadın, engelli, yaşlı v.b. kesimlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı vermeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibi ve Acıpınar Ortaokulu tarafından hazırlanan, 2017 yılında başvurusu yapılan ‘Sodesle Bir Hayal Bin Umut’ isimli projemiz kabul edilmiştir. Acıpınar Ortaokulu tarafından uygulanacak olan projemiz, Aksaray ilinde kabul edilen 7 projeden biri olmuştur. 

Acıpınar köy merkezine yapılacak olan eğitim merkezinde tiyatro ve sinema etkinlikleri başta olmak üzere kurslar ve kültürel geziler düzenlenecektir. Acıpınar köy merkezine yapılacak olan eğitim merkezi civar köylerdeki vatandaşların da kullanımına açık olacaktır. Acıpınar Ortaokulu’nun koordinasyonu ve Müdürlüğümüz Proje Ekibinin desteğiyle yürütülecek olan ‘Sodesle Bir Hayal Bin Umut’ isimli projemiz, uygulanacağı bölgede ikamet eden hem öğrencilerimiz hem de vatandaşlarımız için pek çok yeniliklerin olmasını sağlayacaktır.  

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.