AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılışı yapıldı

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin açılışı yapıldı.  
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılışı yapıldı

Gerçekleştirilen açılış progrogamına Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ, AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa SERDENGEÇTİ, AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan ÖZEGEN, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap AŞÇI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman CANBULUT, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hayrullah ALABOYUN, İl Emniyet Müdürü Ali KARABAĞ, İl Jandarma Komutanı Fuat ANIK, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir KARATAY,  Aksaray Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet KOÇAŞ, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, daire müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Aksaray Valisi Aykut PEKMEZ açılışta yaptığı konuşmada; “Meslek liselerimize gerekli destek ve kıymet verilmediğinden önemini yitirmiş durumdaydı. Bundan sebep bir yandan ülkemizde işsizlik varken bir yandan da kalifiye eleman bulmakta zorluk çeker olduk. Bu dengesizliği ortadan kaldırmanın yolu da meslek liselerini o eski cazip hallerine getirilmesi olacaktır. Okulumuzu OSB içerisinde açmamızın bir anlamı da okulumuzun bölümlerini OSB´nde yer alan işletmelerimizin ihtiyacı doğrultusunda belirlemiş olmamızdır. Ayrıca yaptığımız protokoller ile öğrencilerimizin hem OSB´nde yer alan firmalarda staj yapmalarını hem de mezuniyetlerinden sonra istihdam edilmelerini sağlayacağız. Bu yıl içerisinde okulumuza 200 kişilik pansiyon ve atölye yapımı için ihaleye çıkacağız. Türkiye genelinde bir çok okul yapımını sağlayan TOBB´nın imkanlarını eğitim için ayıran başta Rıfat Başkanım olmak üzere yerelde ve merkezdeki tüm TOBB yetkililerine ve üyelerine teşekkür ediyorum. Okulumuzun hem Aksaray´a hemde ülkemize hayırlı olması temennisi ile yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" dedi.

Açılış töreninde konuşma yapan TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU; “Aksaray çok şanslı, camiamızın yanında olan bir Valimiz var, Belediye Başkanımız var, milletvekillerimiz yanımızda. Yatırım teşvikinde ayrıcalıklı, 5. Bölgede. Konum olarak çok iyi bir yerde. Pek çok yerli ve yabancı yatırımcı bunun farkında ve buraya yatırım yapıyorlar. Mercedes, Birisa, Sütaş ve Colins gibi büyük yatırımcılar yatırım yapıyorlar. Ayrıca Aksaray, turizm açısından da çok büyük bir potansiyele sahip. Ihlara Vadisi ve Hasan Dağı´nın dünyada eşi benzeri yok. Allah size bunları nasip etmiş. Yerli otomobil konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye’deki babayiğitleri arıyor biliyorsunuz. Bunlarla görüşmelerin son aşamasına geldik. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmada yarın belli bir noktaya gelmiş olacağız inşallah. Ondan sonra yatırımcıları Sayın Cumhurbaşkanımız´a takdim edip sunduktan sonra özel sektörümüz buna karar verecek. Tabi her il, Türk malı otomobilin kendi ilinde yapılmasını istiyor. Bu aslında hepimiz için şeref. Bu kapsamda altyapıda Aksaray var mı? Var. Kültür var mı? Var. Hepsi var. Şimdi inşallah o noktaya geldiği zaman hep birlikte yatırımcı kuruma götürür, Aksaray’ın avantajlarını beraber anlatırız" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılışı yapıldı 

17-08-201717-08-201717-08-2017

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.