AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Yöneticileri ve Öğrenciler Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

       Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Erasmus + Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği kapsamında hazırladığı ve koordinatörlüğünü yaptığı "Monitoring and Evaluating European Tourism Education/Avrupa Turizm Eğitimini Gözlemleme ve Değerlendirme"  adlı proje kapsamında, 13-26 Ocak 2019 tarihleri arasında Barselona/İspanya´da bulunmak suretiyle, 10 öğrenci ve 4 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilmiş olan hareketlilik programı başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.
Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Yöneticileri ve Öğrenciler Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

       15 gün süren  proje hareketliliği kapsamında öğrenciler ve öğretmenler yurt dışındaki turizm işletmelerini, Avrupa kültürünü ve turizm eğitimini yerinde gözlemleme imkanına sahip olmuşlardır. Bu kapsamda Okul Müdürü Ergün DEMİRER, Koordinatör Müdür Yardımcısı Dilek BALKIŞ, Teknik Müdür Yardımcısı Sultan DURMUŞ ve öğrencilerden oluşan bir heyet, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL’ı makamında ziyaret ederek, proje izlenim ve değerlendirmelerini paylaşmışlardır. Ülkemizin sahip olduğu zengin turizm potansiyeline dair farkındalık oluşturması bakımından son derece önemli bir proje çalışması gerçekleştirdiklerini ifade etmişlerdir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, ülkemizin kalkınmasında mesleki eğitimin yeri ve önemine vurgu yaparak, her nerede ve hangi işi yapıyor olurlarsa olsunlar, güzel ülkemizin mesleğini severek ifa eden; vatanını, milletini ve bayrağını seven, milli ve manevi değerlere sahip kahramanların omuzları üzerinde muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağına işaret ederek, 15 Temmuz’da hainlere karşı yeni bir kahramanlık destanı yazan bu milletin çocuklarının, ülkemizi daha güzel bir geleceğe taşıyacaklarına olan ümidini ve inancını ifade etmiştir.

08-03-201908-03-2019

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.