AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşil Doğa Derneği İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

       Yeşil Doğa Derneği Başkanı Abdülkadir Ay, İl Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ederek işbirliği protokolü imzalamışlardır.
Yeşil Doğa Derneği İle Müdürlüğümüz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Bu protokolün amacı; İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kültür Yeşil Doğa Derneği iş birliğiyle öğrencilerin; çeşitli sanat dalları hakkında bilgilendirilmelerini ve sanat bilinçlerinin oluşmasını sağlamak, sanata ve sanatçıya ilgilerini artırmak, sanata yönelik yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olmak, Çevre konunda bilinç artırılmasında katkıda bulunmak, Ağaçlandırma konusunda etkinlikler yaparak ağacı sevdirme , fidan dikimini özendirme, tarihi ve doğal güzelliklerin korunmasında ortak bilinç oluşturulması, okuma kültürünün geliştirilmesi,

Öğrencilerin;
-Sanatsal Eğitimlerini desteklemek, beğeni kültürlerini geliştirmek, kültür ve sanat duyarlılıklarını artırmak, duygu dünyalarını zenginleştirmek, estetik ufuklarını genişletmek, çevre bilincini artırmak, ağaç sevgisini aşılamak ve korunmasını sağlamak temel amaç olarak ön görülmüştür.

Ayrıca Abdülkadir Ay, İl Milli Eğitim Müdürümüze Aşık Molla isimli kitabı hediye etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL  misafirine teşekkür ederek protokolün ilimiz için güzel işlere vesile olmasını diledi.

13-12-201913-12-2019

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanayi Mahallesi, Kapadokya Bulvarı, No 47, Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası, 68100, AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.