AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE LGS SORUNSUZ ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Aksaray'da  "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav" sorunsuz bir şekilde tamamlandı. 
İLİMİZDE LGS SORUNSUZ ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Aksaray'da  "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav" sorunsuz bir şekilde tamamlandı. İl genelindeki 137 okulda 573 sınav salonunda 51 tek kişi, 4 kişi evde olmak üzere 9 bin 81 öğrenci sınav başvurusu yaptı. Bu sınavlarda toplam 1770 öğretmenimiz görev yaptı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, sınav yapılan okullarımızı ziyaret ederek, sınav öncesinde öğrenci, veli ve öğretmenlerle sohbet etti. 

 

 Salgın nedeniyle üst düzey tedbirlerle gerçekleştirilen sınavda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterildi. Öğretmen ve diğer sınav görevlilerince okul bahçesinde karşılanan öğrenciler okula geldikleri maskeleri çıkarıp ellerini dezenfekte ettikten sonra kendilerine verilen yeni maskelerini takarak okul içerisine alındı. Saat:09.30'da başlayan sınavın ilk oturumu 10.45'te tamamlandı. Sınavın ikinci oturumu ise 11.30'da başlayıp 12.50'de tamamlandı.

 

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, sınavın il genelinde sorunsuz bir şekilde sona erdiğini belirterek, "öğrencilerimiz pandemi nedeniyle okullarımızın tatil edilmesi neticesinde uzun süredir evlerinde bu sınava hazırlandılar. Bu çalışmaların karşılığını alabilmek için bugün sınava girdiler. Öğrencilerimizin bu sınavdan başarılı sonuçlar alacağına inanıyor ve ortaöğretim kurumlarımızda sürecek olan eğitimlerinde şimdiden başarılar diliyorum." dedi.

İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 Bul. No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 213 212 00 12, Web Düzenleme (Edited By) MEBBİS

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.