AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Rehberliği Çalışmaları Kapsamında Meslek Lisem Projesi Gerçekleştirildi

Kariyer Rehberliği Çalışmaları Kapsamında Meslek Lisem Projesi Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz himayesinde, Aksaray Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde yürütülen Kariyer Rehberliği çalışmaları kapsamında "Meslek Lisem" projesi gerçekleştirilmiştir.

Proje kapsamında;

-Ortaokul kademesindeki öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin bir üst öğrenim kurumlarından olan mesleki ve teknik eğitim programlarının uygulandığı okul ve kurumları daha iyi tanıyabilmeleri sağlanmış;

-Bu kapsamda var olan imkânların, avantajların ortaya konulması ve böylece öğrencilerin farkındalık düzeyleri daha yüksek bir şekilde üst öğrenime, alan/dala, mesleğe ve iş alanlarına yönelebilmeleri için ilimizde merkeze bağlı 8 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki Eğitim Merkezini tanıtan MESLEK LİSEM adlı bir kitapçık hazırlanmıştır. 

Hazırlanan kitapçık Aksaray Rehberlik ve Araştırma Merkezi web sitesinde  (https://aksarayram.meb.k12.tr/)  yayınlanarak öğrenci, öğretmen ve velilerimizin kullanımına sunulmuştur. Çalışmanın devamında ortaokullarımızda görev yapan Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlara kitapçık içeriği ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

25-06-2024

 

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanayi Mahallesi, Kapadokya Bulvarı, No 47, Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası, 68100, AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.