AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Tercih Birimleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

LGS Tercih Birimleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Öğrencilerimize bir üst öğrenim kurumuna geçişleri aşamasında destek sağlanması amacıyla Ortaokullarımız ile Rehberlik ve Araştırma Merkezinde LGS tercih danışmanlığı birimleri kurulmuştur.

Tercih danışmanlığı birimlerinin bilgi verme hizmetine katkı sağlamak amacıyla söz konusu Birimlerde görevli Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlara 02.07.2024 tarihinde saat 09.00'da Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bilal AĞIR başkanlığında,  İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Mustafa Ağca OKUR, Süleyman BOZOVA ve İsmail SARIKAYA tarafından sorumluluklarındaki okul/kurum türleri, uygulanan program ve projeler hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Okan GÜÇLÜ, Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu ile bilgi vererek tercih süreci ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Ayrıca Şehit Atıf Akay Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ayhan OĞUZ tarafından Mesleki Eğitim Merkezi ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

03-07-202403-07-2024

 

 

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sanayi Mahallesi, Kapadokya Bulvarı, No 47, Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası, 68100, AKSARAY - (382) 213 68 40, 213 68 41, 212 00 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.