Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Birincilerimiz Tercihlerini Yaptı
![Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Birincilerimiz Tercihlerini Yaptı](/meb_iys_dosyalar/2024_07/08170630_whatsappimage20240708at16.58.35.jpg)
Valimiz Sayın Mehmet Ali KUMBUZOĞLU ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Türkiye birincisi 6 öğrencimiz; Fulin Su MUTLU (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu), Asım ARIBAŞ (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu), İnanç KAYAN (Özel Aksaray Bahçeşehir Koleji Ortaokulu), Nisa UYSAL (Saadet Güney İmam Hatip Ortaokulu), Muhammet Semih KAYA (Özel Ak İrfan Ortaokulu), Gül Nida İNEL'in (Özel Ak İrfan Ortaokulu) tercihlerini yaptılar. Aksaray Belediyesi ve Müdürlüğümüz Rehberlik Araştırma Merkezi iş birliğiyle Zinciriye Medresesi'nde kurulan tercih bürosunda gerçekleştirilen törene öğrencilerimizin velileri ve okul yöneticilerimiz de katılım sağladı.
Valimiz Sayın Mehmet Ali KUMBUZOĞLU, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin elde ettikleri bu büyük başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerimizi tebrik etti ve hediyelerini takdim etti. Valimiz, konuşmasında, "Aksaray'ın geleceği olan gençlerimizin bu başarıları bizleri gururlandırıyor. Onların azmi ve çalışkanlığı, ülkemizin yarınlarına olan inancımızı güçlendiriyor." ifadelerini kullandı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN da öğrencilerimizi, onların yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ederek, "Bu başarı, ailelerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin birlikte gösterdiği çabanın sonucudur. Bu tür başarılar, Aksaray'ımızı eğitim alanında daha ileriye taşıma yolundaki azmimizi perçinliyor. Geleceğin teminatı olan gençlerimizle gurur duyuyor, eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyoruz. " dedi.
Bu anlamlı törenin gerçekleşmesine katkı sağlayan Valiliğimize, Aksaray Belediyesi ve Müdürlüğümüz Rehberlik Araştırma Merkezi'ne teşekkürlerimizi sunar, öğrencilerimizin ve tüm eğitim camiamızın başarılarının devamını dileriz.